המרכז להכשרת תחקירנים

חייגו עכשיו
052-8947025

בית | דב גיל הר

דב גיל הר

דב גיל הר

עיתונאי אקטיביסט, מגיש טלוויזיה ושדרן רדיו ישראלי. זכה ב"פרס פרימור" לשנת 2012 מטעם הרשות השנייה על כתבות תחקיר בנושאים חברתיים. ממקימי חב' החדשות של ערוץ 2. שימש ככתב פרלמנטרי שסיקר את העצרת בכיכר מלכי ישראל  עם תמונות בלעדיות וזכה להיות המראיין האחרון של יצחק רבין ז"ל. 

בערוץ 2 היה העורך הראשון והכתב של  "אולפן שישי", הנחה את תוכנית הבוקר "קפה טלעד" לצדה של ירדנה ארזי. והשתתף בתוכנית"משעל חם, בנוסף ביים כתבות מגוונות לתוכניות  "עובדהו"מסע עולמי".

ביים את הסרטים הדוקומנטאריים:  "לישון עם האויב" שהוקרן בפסטיבל היהודי בטורונטו

"עשרה ימים בעזה"  ו"מאחורי קווי האויב" - עליו זכה בשנת 2004 בפרס בפסטיבל סנט לואיס.

בנוסף הפיק את הסרט "מפגשים".

במקביל לעבודתו הטלוויזיונית, הגיש את תוכניות הרדיו "הבוקר עם בגלי צה"ל  ואת התוכנית "מצעד להקת הנח"ל", שזכתה ב 2011 בציון לשבח במסגרת הענקת "פרס מפקד גל"צ".

ב2007 הצטרף לערוץ 10 והחל להגיש את התוכניות: כל בוקרלצד אפרת רייטן. "שישי בבוקר לצד רומי נוימרק וסיון כהן. "המגרסה" יחד עם מיקי רוזנטל באתר האינטרנט נענע 10. ולאורך שנתיים הגיש את מהדורת חדשות שישי של ערוץ 10.

מגיש במשך 4 עונות את פינת ה"בירוקרטיה"  בתוכנית "המגזין עם אושרת קוטלר" . דב ידוע כאקטיביסט שלוחם באמצעות התקשורת נגד עוולות ממסדיות, הוא מתעמת עם הרשויות שאחראיות לבירוקרטיה ולא פעם עוכב לחקירה.  

במפגש עמו נציץ אל מאחורי הקלעים של עשייתו, עמדותיו ותפיסותיו לגבי השינוי שחל בחברה הישראלית לאחר חשיפותיו בתקשורת. 

 

קרדיט לתמונה news.nana10.co.il