המרכז להכשרת תחקירנים

חייגו עכשיו
052-8947025

בית | קורס במרכז | שיתופי פעולה

שיתופי פעולה

חב' החדשות 'אולפן שישי'
בוגרים שעמדו בדרישות הקורס והגישו תחקיר בלעדי יהיו ראויים להציג אותו בפני מערכת "אולפן שישי" של חברת החדשות.
עורכי התכנית אף יוכלו לשדר את התחקירים הטובים ביותר בערוץ 2. 
 
בית צבי
פרויקט משותף בין תלמידי שנה ג' ב"בית צבי"- ביה"ס לאומניות הבמה, בפרויקט איך אתה מתראיין ומראיין? -על התלמידים לתחקר שחקן בשנה ג' מבית צבי עבור תכנית אולפן באורך 15 דק'לראיון 1:1 ב"נעלי בית" בנושא תרבות. שיתוף הפעולה בין השחקן לתחקירן מהווה התנסות בעבודתם של השניים מ2 צדי המטבע.לשחקן יש הזדמנות לבחון כיצד הוא משתקף בעיני התקשורת לאחר קבלת התחקיר הערוך לידיו ולתחקירן יפתחו קשרים והזדמנויות חדשות עם שחקנים.
 

askimo.com  
העיתונאית שירה פליקס מזמינה את בוגרי מרכז re-search להתנסות במיזם מדיה חדשני וליצור תיק עבודות מצולם.
במסגרת שיתוף הפעולה בין אתר askimo.com  אנו מזמינים את בוגרי המרכז לקחת חלק פעיל ביצירת צילומים המיועדים לספרייה בינ"ל לראיונות וידאו עם מומחים במגוון תחומים מקצועיים. חב' אסקימו מספקת את המשאבים, הכלים והטכנולוגיה על מנת שהבוגרים יתנסו בעבודתם ויצרו תיק עבודות כמראיינים משלב איתור הנושא, דרך תחקיר ועד לראיון מצולם עם המומחה שישודר ב 2 חלונות בהם רואים את המראיין והמרואיין. במיזם לוקחת חלק העיתונאית שירה פליקס אשר משמשת כמראיינת בעצמה במספר רב של ראיונות וידאו עם מומחים ומובילה תכניות אירוח בשידור חי באתר אסקימו. בוגרים שיימצאו מתאימים יקבלו הדרכה ויוכלו להצטרף לצוות המראיינים של המיזם.מועמדים נבחרים יזומנו לראיון קבלה - מספר מקומות מוגבל !

 

סטאז':
במהלך הקורס על הסטודנט לבחור נושא לכתבת תחקיר המיועדת לשידור ב'החדשות מהירקון 70'-  מהדורה המופקת בהתנדבות ע"י: רנן מוסנזון, נסלי ברדה, גל גבאי, לינוי בר גפן ועוד. האימון לתחקיר יעשה במסגרת הקורס, העבודה המעשית תתבצע בשטח ובישיבות מול חברי מערכת החדשות  .המרכז יספק לתלמידים לאורך כל הדרך אימון וכלים לאיסוף וניהול מידע. הירקון יספק פלטפורמה יישומית לקדם את הנושא אותו הם חוקרים עד לרמת השידור.

דרישות למילוי הסטאז': מחויבות להתנסות בעבודה מול 'הירקון'  - כתרגיל חובה בקורס.
מינימום 4 פגישות בערבי רביעי מהשעה 19:00 במערכת בהירקון בת"א+ עבודת שטח + עבודה מהבית + שיחות טל' עם העורך. המטרות: להתנסות בעבודה מעשית על התחקיר (כולל תפקידי מערכת מגוונים ע"פ יכולת הסטודנט)
להכיר אנשים מהתעשייה, להתנסות בעבודת צוות במערכת , לתרום לקהילה, והכי חשוב להגיע לשידור.. 

 

האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע וארכיון בית אריאלה
מארחים אותנו לסיור מודרך בספריית בית אריאלה 
 למידע נוסף האיגוד הישראלי לארכיונאות ומידע